Zapraszamy Państwa serdecznie do Dziwnowa - miejscowości położonej na Mierzei Dziwnowskiej pomiędzy Bałtykiem a rzeką Dziwną.

Powstanie Dziwnowa datuje się na początek XIX wieku. W latach 1820-30 pojawili się tu pierwsi kuracjusze rozpoczynając w ten sposób rozwój miejscowości jako kąpieliska morskiego. Odkrycie w 1896 roku źródeł solankowych przyczyniło się do budowy łazienek solankowych i borowinowych, które obecnie można oglądać tylko na starych fotografiach.

Dziwnów to jedna z najchętniej odwiedzanych miejscowości letniskowych. Czysta i szeroka plaża, strzeżona w sezonie, stanowi doskonałe miejsce do zażywania kąpieli morskich a wieczorami do podziwiania pięknych widoków zachodzącego słońca.Różnorodność akwenów otaczających Dziwnów sprawia, że można tu żeglować, pływać na wszelkiego rodzaju sprzęcie wodnym, nurkować oraz wędkować. Wczasowicze preferujący spacery mają do dyspozycji lasy sosnowe, parki oraz położone na Wyspie Wolin jezioro Martwa Dziwna, gdzie można zaobserwować liczne gatunki ptaków. Turyści, którzy chcą organizować dłuższe wycieczki piesze lub rowerowe mogą korzystać z oznakowanych szlaków biegnących w Wolińskim Parku Narodowym, prowadzących nad Jezioro Turkusowe, na wzgórze Gosań, do rezerwatu żubrów i do wielu innych miejsc wartych poznania.

Do najciekawszych miejsc w Dziwnowie można zaliczyć jeden z niewielu w Polsce mostów zwodzonych. Obiekt na którym do 1989 roku wisiały tablice "zakaz fotografowania", dziś jest obecny na większości widokówek z Dziwnowa. Miejsca warte odwiedzenia to także Osiedle Rybackie, promenada ciągnąca się grzbietem piaszczystych wydm, port rybacki czy Aleja Gwiazd Sportu.