Jezioro Turkusowe - powstałe w wyniku zalania wodą wyrobiska kopalni kredy. Swoją nazwę zawdzięcza unikalnej, zielononiebieskiej barwie wody, której piękno można podziwiać z pobliskiego wzgórza, stanowiącego punkt widokowy - Piaskowej Góry.

Punkt widokowy na wzgórzu Gosań - najwyższym wzniesieniu polskiego wybrzeża (95 m nad poziomem morza), z którego rozciąga się widok na Zatokę Pomorską. Gosań położone jest ok. 4 kilometry na północny wschód od Międzyzdrojów przy drodze nr 102.

Rezerwat Żubrów - położony w pobliżu Międzyzdrojów stanowi jedno z niewielu miejsc w Polsce, w którym można obejrzeć nie tylko żubry, ale również dziki, jelenie i sarny.

Wolin - legendarna osada Wikingów znana w dawnych czasach pod nazwą Jomsborg. Każdego roku odbywa się tutaj Festiwal Słowian i Wikingów, podczas którego odtwarzane są zwyczaje i warunki życia średniowiecznych ludów. Atrakcją festiwalu są m.in. inscenizacje bitew Wikingów i Słowian, repliki dawnych łodzi, namiotów, broni i ubrań.

Jezioro Czajcze - drugie co do wielkości i z pewnością najbardziej malownicze jezioro na Wyspie Wolin. Z kształtu przypomina podkowę z wbijającym się pośrodku półwyspem, który jeszcze ok. 150 lat temu był wyspą. W czasach średniowiecza wyspa stanowiła schronienie dla mieszkańców okolicznych grodów, o czym świadczą zachowane do dziś ślady wałów obronnych.

Latarnia morska w Świnoujściu - najwyższa latarnia na polskim wybrzeżu. Jej wysokość wynosi 68 metrów a światło jest widoczne z odległości 25 mil morskich (ok. 46 kilometrów).

Kamień Pomorski - położony w rozlewisku rzeki Dziwny, tworzącej w tym miejscu Zalew Kamieński, jest jednym z najpopularniejszych uzdrowisk Pomorza Zachodniego. Lecznicze właściwości tutejszych źródeł solankowych odkryto już w drugiej połowie XIX wieku. Zwiedzając Kamień Pomorski, koniecznie należy zobaczyć romańsko - gotycką konkatedrę Św. Jana Chrzciciela, w której co roku, na wspaniałych XVII-wiecznych organach, odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.

Ruiny kościoła w Trzęsaczu - pozostałość po wzniesionym na przełomie XIV i XV wieku gotyckim kościele pw. Św. Mikołaja. Dziś z kościoła wybudowanego ok. 2 kilometry od morza, zachował się tylko fragment południowej ściany stojącej na szczycie klifu.

Latarnia morska w Niechorzu - znajduje się na wysokim, klifowym brzegu we wsi Niechorze. Z jej tarasu widokowego położonego na wysokości 45 metrów można podziwiać panoramę wybrzeża gminy Rewal.